لاغری با تجسم خلاق

لاغری با تجسم خلاق

یک روش برای آماده سازی ذهن و همین طور پایبندی به تعهدات خود نسبت به لاغرشدن، لاغری با تجسم خلاق می باشد. برای این کارشما می توانید تابلوی چشم اندازی از خواسته های خود درست کنید.

تجسم خلاق چیست ؟

تجسم خلاق فن استفاده از نیروی خیال برای آفرینش خواسته های زندگیمان است. تجسم خلاق، کاری تازه و عجیب وغیرعادی نیست. درواقع شما هر روز و هر دقیقه آن را انجام می دهید. این قدرت طبیعی تخیل شما و همان انرژی اصلی و اساسی آفریننده ی عالم است. که چه به آن واقف باشید و چه نباشید، آن را به کار می گیرید. مادرگذشته، از قدرت تجسم خلاق به طور ناخودآگاه استفاده کرده ایم، به علت این که نگرش های منفی ریشه داری نسبت به زندگی داشتیم، خود به خود وبه طور ناخودآگاه منتظر کمبود و تنگنا و مسائل و مشکلات زندگی بودیم. از آنجا که آن ها را در ذهن تصویرکرده ودیده بودیم، کم و بیش همان ها را نیز برای خود آفریده بودیم. دراین مقاله می خواهم به شما یاد بدهم که چگونه تخیل طبیعی خلاق را به شیوه ای خودآگاهانه تر، وبه صورت فنی برای آفرینش اندام متناسب به کار ببرید.

تهیه نقشه ی گنج

یکی ازاولین چیزهایی که دربرنامه ریزی ذهنی، زبانی یاد گرفتم این است که درلاغری با تجسم خلاق، تنهاگفتن هدف کافی نیست، بلکه حتما باید روی کاغذ نوشته شود، اکنون بازی دلپذیر وسرگرم کننده ای را به شما توصیه می کنم که این پیام را به ناخودآگاه می فرستد که براستی مسیرتان این است و قراراست این گونه باشید. تنها چیزی که نیاز دارید یک تکه مقوا وچند مجله کهنه ویک قیچی ویک نوار چسب و یک قلم وتخیل است. درمجله عکس مکان هایی راپیداکنید که دوست دارید به آن جا سفر کنید یکی ازافراد گروه عکسی ازخودش را دریک قایق بزرگ در سواحل کیش گذاشته بود. آن گاه به دنبال تصویری بگردید که شبیه اندام مطلوب شماست، مثلا اگرجزو افراد ورزش دوست هستید، به جای تصویر زنی که لباس مجلسی پوشیده و مروارید انداخته، تصویر ورزشکاری را انتخاب کنید که راکت تنیس به دست دارد. چیزی که ازآن شما نیست انتخاب نکنید. پس ازانتخاب، تصاویررا بریده وروی مقوا بچسبانید. یک عکس ازسرخودتان را روی سرتصویر بچسبانید یا این که عکسی ازخودتان درهنگامی که دروزن دلخواهتان بودید، به نقشه اضافه کنید. آنگاه برای این که بتوانید لاغری با تجسم خلاق را به نحو احسن به نمایش بگذارید ازکلمات یا جملات الهام بخش، پیام های انگیزشی مثلا (کاهش وزن آسان است ) یا ( احساسی عالی ودلپذیردارم ) می توانید عبارتهای تاکیدی ووزن مطلوبتان را نیز روی نقشه گنج بچسبانید. یکی از اصول مهم ان ال پی، بر این باوراست که اگر شما صددرصد به هدفتان متعهد نباشید، درنهایت درمیانه ی راه انگیزه تان را ازدست خواهید داد. بنابراین تکنیک هارا بکارگیرید، منعطف باشید وازهمه مهمتراینکه،  هرکاردرستی را برای رسیدن به هدفتان انجام دهید.

نکته مهم :اگرهنوز هم شک دارید که آیا به اندازه ی لازم به هدفتان متعهد هستید، ازخود بپرسید : اگرمن این تغییرات راایجاد نکنم چه می شود؟ ساعت هارا جلو ببرید و تصویرخودتان را دریک سال بعد تصور کنید که چاق تر ونامتناسب تر شده اید. ازخودتان بپرسید که چه بلایی برسرعزت نفس تان، حرفه و زندگی عاشقانه تان خواهد آمد؟ توانایی تان برای این جا وآنجا رفتن چگونه می شود؟ چه احساسی خواهید داشت؟  تمرین لاغری با تجسم خلاق هرنوع انگیزه ی لازم را برای دستیابی به هدفتان به شما خواهد داد.

خلق اندامی زیبا

اکنون برای مبحث لاغری با تجسم خلاق قصددارم به شما تمرینی دیگرکه بسیاربی نظیر، پرقدرت وساده می باشد رایاد بدهم. قبل از انجام دادن تمرین، تمام مراحل زیر را با دقت بخوانید:

درگوشه ای برروی یک صندلی بنشینید و چشم های خودرا ببندید، به فیلمی فکر کنید که درآن فیلم شما لاغر، شاد و با اعتماد به نفس هستید.

ببینید که شخصیت جدید شما چه کارهایی، که شما درزندگی روزانه انجام می دادید، به راحتی انجام می دهد. تصورکنید شخصیت جدید شما به اندازه غذا می خورد، تحرک دارد وخیلی سریع وآسان برهیجانات خود غلبه می کند.

ببینید شخصیت جدید شما چگونه با دیگران صحبت می کند؟

چه تن صدایی دارد ؟

چگونه خود را حمل می کند ؟

چگونه حرکت می کند ؟

اگربا این فیلم احساس خوبی نداشتید، از الهاماتی که به شما می شود راهنمایی بگیرید ، اجازه دهید صدا،

تصویر واحساس درون شما بیشترشود .

 حالا باهمین حس وارد بدن  اکنون خودتون بشوید وتمامی احساسات را درخودتان نگه دارید .

یکباردیگر فیلم را مرور کنید وموقعیت های روزانه خود را ازنمای جدید مشاهده کنید. ببینید نمای جدید چه شکلی دارد وچگونه می تواند به شما برای رسیدن به هدف کمک کند. حالا همه چیز بهترشده است، اینطورنیست ؟

 تمرین های لاغری با تجسم خلاق را هرروز انجام دهید، به خاطر بیاورید که تکرار کلید موفقیت است، وقتی که ما کاری را مدام تکرار می کنیم راهی عصبی درمغز بوجود می آید و با تکرار دوباره ی آن، این مسیر تقویت می شود. اگر این تمرین را هرروز صبح انجام دهید، به زودی متوجه می شویدکه عادتی سالم درشما شکل گرفته و احساستان نسبت به خود بهترمی شود ویک قدم به وزن اید ه آل خود نزدیک می شوید. این تضمین من برای شماست پس لطفا  تمرین های لاغری با تجسم خلاق را جدی بگیرید و با جدیت تمام انجام دهید.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

9 نظر

  1. مسعود زارعی

    دانستن این‌که می‌خواهیم به کجا برسیم و متعهد شدن به آن خیلی مهم است. برخی وقت‌ها فکر می‌کنیم می‌خواهیم به هدفی برسیم در صورتی که حاضر نیستیم بهای آن را بپردازیم.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *